גל אביהוד

– משרד עורכי דין

|  050-3522055  | מושב כוכב מיכאל 112

נהיגה בפסילה

בנושא נהיגה ללא רשיון, קיימת בחוק הבדלה בין שני סוגים של עבירות. האחד – נהיגה עם רישיון שאינו בתוקף לפי סעיף 10 א` בפקודת התעבורה, והשני – הנוהגים בעת פסילת רישיון על פי סעיף 67 לפקודה. לגבי הסוג הראשון – לציין כי רק נהגים שתוקף רישיונם פג יותר משישה חודשים, או מי שלא מורשים לנהוג, שלא הוציאו כלל רישיון נהיגה, מגיעים לבית משפט.

ישנן סיבות רבות העשויות להוביל לכדי פסילת רשיון הנהיגה. העקריות שביניהן:

  • פסילה ע"י משרד הרישוי כתוצאה מצבירת נקודות הנובעות מעבירות תנועה.
  • פסילה ע"י קצין משטרה – "פסילה מנהלית".
  • פסילה אשר הושתה ע"י שופט בבית-המשפט.

בית-המשפט מתייחס בחומרה רבה למי שנוהג ברכבו בזמן פסילת רשיון, והדבר בא לידי ביטוי בעונשים כבדים ביותר, לעיתים אפילו עונש של מאסר בפועל, שלילת רשיון לתקופה ארוכה וקנס כספי גבוה. כל מקרה לגופו, כמובן. לגבי תקופת המאסר, אגב, החוק מאפשר עונש מירבי על פי פקודת התעבורה, של שלוש שנות מאסר.

נתפסת בנהיגה בפסילה? פנה אלינו לקבלת הטיפול המשפטי המיטבי.

במידה והואשמתם בנהיגה בפסילה מומלץ לפנות לעורך דין בעל מומחיות בתחום הספציפי של תעבורה, עם הצלחות מוכחות בתיקים של נהיגה בשלילה. שכן, יש חשיבות רבה לכך שאיש מקצוע מיומן (ועדיף כמובן גם מנוסה) יבחן את ראיות התביעה המשמשות כהוכחה, ידע לבחון את המקרה לגופו, יבדוק נסיבות נלוות ונסיבות מקלות אפשריות, ואף את האופן שבו קיבל הנהג את ההודעה בדבר פסילת הרשיון. כל אחד מגורמים אלה, בטיפול משפטי נכון, עשוי להוות משקל נגד בקביעת האשמה, ולהשפיע על הכרעת הדין, כלומר על ההחלטה בדבר האשמתו או זיכויו של הנהג, או על גזר הדין – דהיינו על העונש שנקבע, באם הנהג נמצא אשם.

לזכות משרדנו עומד הוותק בתחום, טיפול רב במקרים מגוונים של נהיגה בפסילה, ומקצועיות ללא פשרות של הצוות. בשל ההשלכות החמורות של פסיקת אשמה והטלת עונשי מירבי, ובשל הרגישות הרבה של טיפול בכל פרט העשוי להשפיע על הפסיקה, אסור להתפשר על רמת היעוץ והייצוג המשפטי.

לקריאה על נושאי תעבורה נוספים:

נהיגה במהירות מופרזת
נהיגה בשכרות
נהיגה בפסילה
מכון הארבעה
דילוג לתוכן